فروشگاه شبکه سازان

تفاوت داکت و ترانک در چیست؟

برای خرید ترانک و خرید داکت ابتدا باید بدانیم که این 2 چه هستند و چه کاربردهایی در شبکه دارند. به همین دلیل در این مقاله با ما همراه باشید. زیرا قصد داریم تا به پاسخ سوال تفاوت داکت و ترانک در چیست بپردازیم.

داکت و ترانک چیست؟

داکت و ترانک 2 وسیله ای هستند که به کمک آن ها قادر به ایجاد نظم در شبکه خواهیم بود. چراکه وجود کابل های مختلف در یک سیستم مبتنی بر شبکه موجب به وجود آمدن بی نظمی شدیدی خواهد شد.
به همین دلیل از داکت و ترانک استفاده می کنند تا در صورت مراجعه به شبکه جهت بازرسی، تعمیر یا هر هدف دیگری بتوان با سرعت زیادی به اجزای مورد نیاز دسترسی پیدا کرد.
باید اضافه کنیم که این قطعات در صورتی مورد استفاده قرار می گیرند که پای یک شبکه بزرگ مثل سازمان-های معتبر، اداره ها و شرکت های معروف در میان باشد. زیرا در غیر این صورت، نظم دادن به شبکه حتی بدون وجود آن ها امکان پذیر خواهد بود.

تفاوت داکت و ترانک

ترانک یا ترانکینگ چیست؟

ترانک قابی است که از PVC و ABS تولید می شود و می توان کاربری آن را در محافظت از کابل ها دانست. توجه داشته باشید که استفاده از ترانک به ایجاد نظم در شبکه محدود نمی شود. بلکه این محفظه می تواند از آسیب های احتمالی که ممکن است به کابل ها وارد شود نیز جلوگیری کند.
این قاب ها معمولا در 2 نوع پلاستیکی و فلزی قابل خریداری هستند و به صورت شاخه 2 متری در دسترس شما قرار خواهند گرفت.
همچنین لازم به ذکر است که خرید ترانک به کسانی توصیه می شود که می خواهند نویز موجود در شبکه خود را کاهش داده و از کابل ها دربرابر ضربه و پوسیدگی محافظت کنند.

داکت چیست؟

برای اینکه بدانیم تفاوت داکت و ترانک در چیست، باید بعد از آشنایی با ترانک به سراغ داکت برویم. در واقع داکت یک محفظه پلاستیکی بوده که کار آن، منتقل کردن انواع کابل و سیم است.
این محفظه ها معمولا در انواع و رنگ های مختلفی تولید شده و معمولا در درون دیوار یا کف نصب می شوند. باید اضافه کنیم که به واسطه وظیفه ای که در محافظت و انتقال کابل ها دارند، به صورت ضدآب طراحی و تولید می شوند.
به همین دلیل اگر شبکه شما نیاز به چنین محفظه ای دارد، باید لحاظ کنیم که داکت در انواع ساده، شیاردار، پارتیشن دار، قرنیزی و کف خواب موجود و قابل خریداری است.
توجه داشته باشید که بعد از خرید داکت نیاز به نصب و راه اندازی آن نیز وجود دارد که هزینه آن در مقایسه با نصب ترانک بسیار کم تر است.

تفاوت داکت و ترانک در چیست؟

حال که با هر 2 محفظه و کاربردهای آن ها به صورت کلی آشنا شدید، نوبت به پاسخ سوالی می رسد که از همان ابتدا ذهن ما را به خود مشغول کرده بود.
در واقع باید گفت که بزرگ ترین تفاوت ترانک با داکت وجود کلید و پریزی است که امکان متصل کردن تمام اجزای شبکه به برق را فراهم می کند.
از این رو می توان نتیجه گرفت که داکت صرفا یک محفظه پلاستیکی بوده که وظیفه آن مرتب ومنظم نگه داشتن کابل ها و سیم های موجود است.
این در حالی است که ترانک به واسطه متصل کردن اجزای شبکه به برق، دارای مزیت های بیشتری از جمله استحکام و مقاومت بالاتر، تنوع زیاد، حذف نویزهای شبکه و افزایش مقاومت کابل ها دربرابر عوامل مخرب است.

جمع بندی
تفاوت داکت و ترانک در چیست؟ این سوالی است که معمولا برای افزایش مقاومت و نظم دهی کابل های موجود در یک شبکه از ما پرسیده می شود.
بنابراین در پاسخ به این سوال باید بگوییم که داکت یک محفظه پلاستیکی است که کابل ها را درون خود جای می دهد. این محفظه طراحی کوچکی داشته و در مقایسه با ترانک دارای مقاومت و قیمت کمتری است.
ترانک یک محفظه دیگر است که در انواع نسوز و ضدآب تولید شده و نه تنها مقاومت کابل ها را دربرابر ضربه افزایش می دهد، بلکه به خاطر داشتن یک پریز و کلید، توانایی اتصال تک تک اجزای شبکه به جریان برق را دارد.

برای امتیاز دادن کلیک کنید
شبکه سازان ایران | فروشگاه تجهیزات شبکه

تلفن پشتیبانی 68215 - ۰۲۱

درباره فروشگاه اینترنتی شبکه سازان

شبکه سازان یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه های اینترنتی تجهیزات شبکه در کشور، با بیش از بیست سال سابقه و فعالیت، با گستره‌ای از تجهیزات شبکه ، برای کاربران خود « تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی در حوزه فناوری و تکنولوژی » را تداعی می‌کند. «ارسال سریع»، «ضمانت بهترین قیمت» و «تضمین اصالت کالا» سه اصل اساسی شرکت شبکه سازان می باشد. همواره با پایبندی و رعایت این سه اصل از نخستین روز تاسیس و افزایش مراکز توزیع در استان تهران، توانسته ایم امکان ارائه خدمات و تحویل کالا در همان روز ثبت سفارش را فراهم آوریم و حوزه‌ های تازه‌ای را در جذب لبخند رضایت بیشتر مخاطبینمان ، فروش تجهیزات و ارائه خدمات اکتیو و پسیو شبکه را به دایره‌ فعالیت خود بیافزاییم.
logo-samandehi
برای استفاده از مطالب شبکه سازان ، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت شبکه سازان است.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.